Systém úsekového měření spravuje místní městská policie, která už disponuje i konkrétními čísly. Mezi 2. a 22. lednem, tedy přibližně za tři týdny provozu, bylo zaznamenáno celkem 219 přestupků. Dvě třetiny řidičů povolenou padesátku překročily do 70 kilometrů za hodinu, jedna třetina pak do 80km/h.

Dopravní regule jsou na vytyčeném úseku nejčastěji porušovány o víkendech. Jenom během toho posledního hlučínští strážníci zadokumentovali padesátku neukázněných osob za volantem, kterým domů doputuje oznámení o přestupku.

„Je to asi tím, že o víkendech není tak hustý provoz, silnice jsou prázdnější a řidiči jezdí rychleji. Mnohdy si ani neuvědomí, že rychlost překročili. Přece jenom v minulosti jste ve starších vozech, třeba takové Škodě 105, poznali, že jedete sedmdesátkou. U novějších aut to tolik poznat nejde," vysvětloval velitel Městské policie Hlučín Luděk Olšovský, podle něhož zadávání údajů do systému strážníky nějak zvlášť časově nezatěžuje:

„Zadání do systému probíhá velice rychle. Jeden přestupek se vyřídí do dvou minut," komentoval hlavní představitel hlučínských městských policistů s tím, že se svými kolegy například kontroluje registrační značku vozidel při vjezdu a výjezdu z daného úseku.

V Hlučíně evidují také zatím suverénního rekordmana, který městem projel nedlouho po spuštění úsekového měření. „Bylo to ve středu 4. ledna. Na vjezdu mu byla naměřena rychlost 110 kilometrů za hodinu. Bylo to v 15.45 ve značně stížených podmínkách. Hustě sněžilo a na město padla bílá tma.

Jednalo se o neskutečný hazard. Stačilo, kdyby do dráhy třeba vyjel autobus, a mohlo být zle. Takový člověk by měl okamžitě přijít o řidičský průkaz," uvedl Luděk Olšovský.

Hazardér však nejspíš postihu unikne. V systému se totiž musí vychytat některé „mouchy". „Daný přestupek není procesně nezpůsobilý. Jde o to, že registrační značka na vjezdu a výjezdu nebyla stejná. Řidič se patrně na semaforu zařadil do fronty stojících vozidel a kamera nejspíš nasnímala jinou značku. Řešili jsme to s firmou, která systém instalovala. Stalo se nám to několikrát a musí se to vyřešit," uzavřel velitel Městské policie Hlučín.