Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Hlučíně byl o Montessori třídu u zápisů značný zájem

Celkem 186 dětí dorazilo 22. a 23. ledna k zápisu do pěti základních škol v Hlučíně. Tyto děti, pokud se jich nebude týkat takzvaný odklad, tedy odložení povinné školní docházky, nastoupí v září do prvních tříd.

28.1.2016
SDÍLEJ:

Magic Box je obdobou interaktivní tabule, která je přizpůsobena přirozenému pohybu nejmladších dětí na zemi. To umožňuje učitelkám pracovat se skupinkou dětí na plnění různých úkolů.Foto: MŠ a ZŠ Karla Čapka, Krnov

Jednou z věcí, které se u zápisů potvrdily, je vzrůstající zájem rodičů o vyučování pomocí Montessori prvků. Na Základní škole M. Tyrše již nyní funguje v tomto stylu pro žáky prvních tříd a od září vznikne také třída, ve které budou děti z prvních a druhých ročníků.

K zápisu do této třídy přišlo 18 dětí. Počty budoucích prvňáčků se nijak výrazně od minulého roku nezměnily, jedinou školou, o kterou zájem vzrostl, byla právě ta, která nabízí odlišný způsob výuky.

Co se týče Montessori prvků vzdělávání, využívá je také Mateřská školka Severní, která pomáhá začlenit děti s těžkými logopedickými vadami a je připravena otevřít jednu až dvě zvláštní třídy podle zájmu rodičů.

Další novinku v Hlučíně představili v Mateřské škole Cihelní, kde se děti učí zábavnou formou pomocí výuky s pomůckou, která získala zlatou medaili Český výrobek 2014 na For Toys Grand Prix. „Hračka se jmenuje MagicBox a děti se jejím prostřednictvím zapojují do interaktivního světa her, edukativních programů. Hrají si pohromadě na zemi, kde je jejich nejpřirozenější prostředí," vysvětlila ředitelka mateřské školy Radka Josefusová.

Na Základní škole Bobrovníky zase představili novinku v podobě výuky anglického jazyka už od první třídy.

„Specialitou je u nás také to, že předškoláci v mateřské škole chodí pravidelně v odpoledních hodinách do základní školy na předškolní přípravu, která zahrnuje například logopedii, trénink jemné motoriky a podobně. Připravují se takto k zápisu, který probíhá bez problémů, děti si navíc zvykají na školu.

Od září již nikdo nemá žádné potíže s nástupem do školy a čerství prvňáci mají možnost se lépe začlenit mezi děti do kolektivu," prozradila Veronika Mrázková, ředitelka ZŠ a MŠ Bobrovníky. Ta se navíc může pochlubit tím, že disponuje novou družinou s bezbariérovým vstupem a s venkovní terasou.

Do mateřských škol v Hlučíně chodí v současné době 417 dětí a na základní školu 1412 žáků.

Zápisy v Hlučíně

ZŠ Bobrovníky: 14
ZŠ Rovniny: 81
ZŠ Hornická: 31
ZŠ Darkovičky: 21
ZŠ dr. M. Tyrše: 11 dětí do běžné třídy a 18 dětí do třídy Montessori

Petr Večeřa

Autor: Redakce

28.1.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Radar. Ilustrační foto.

Na příliš rychlé řidiče budou v Hlučíně dohlížet další radary

Po rekonstrukci mají v domě na Horním náměstí vzniknout byty 4+1.
8

Vzniknou na „Horňáku“ nové byty?

Čtyřem obcím byly přiklepnuty dotace, dohromady skoro šest milionů

Nová víceúčelová hřiště, tělocvičny nebo oprava stávajících. Na to se mohou těšit v Melči, Šilheřovicích, Sudicích a Oldřišově.

KOOPERATIVA NBL: USK Praha - Opava 70:88

Čtvrtý zápas, čtvrté vítězství. Opavští basketbalisté mají na úvod sezony výbornou formu. Ve středu na Folimance vygumovali domácí Vysokoškoláky.

HOKEJ: Opava - Šumperk 3:2

Nečekaný výsledek se zrodil ve středu v Opavě. Domácí Slezan překvapivě porazil jednoho z druholigových favoritů Šumperk 3:2.

Starší muž před ženou v parku mával svým přirozením

Hodně vyděšená byla dvaačtyřicetiletá Opavanka po nedávném zážitku, který si odnesla z Městských sadů. Při procházce si totiž všimla staršího muže, jenž zrovna vyšel z křoví. Následovalo „představení“, o nějž vůbec nestála.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení