Koordinátorem celého projektu bude Charita Hlučín a potraviny, které se v rámci sbírky podaří nashromáždit, následně poputují potřebným.

„Lidé, kteří si přijdou nakoupit, obdrží letáček s informacemi, že na místě probíhá potravinová sbírka. Po zaplacení se rozhodnou, zda něco z nákupu věnují pro potřeby sbírky. Pakliže ano, dojde k evidenci daru a k převzetí.

My poté budeme potraviny dále distribuovat, něco půjde lidem bez domova v Hlučíně, kteří v úterý docházejí do umývárny,“ vysvětlil ředitel hlučínské charity Pavel Sobol s tím, že potraviny se nejspíše využijí i v azylových domech v okolí Hlučína.

Zájemci, kteří by se rádi na organizaci sbírky podíleli, se mohou charitě stále hlásit. Pomáhat budou mimo jiné také studenti místního gymnázia.

Národní potravinová sbírka je celostátní a v České republice probíhá od roku 2012. Za hlavní cíle si klade podat pomocnou ruku lidem, kteří trpí nedostatkem jídla, a zároveň také upozornit na plýtvání jídlem. V celém Česku má na hranici chudoby žít téměř 1,5 milionu obyvatel.