Měsíčně se zde objevují záznamy z 60 až 100 různých akcí. Webové stránky internetové televize denně navštíví několik tisíc zájemců o dění na Hlučínsku. Vzhledem k tomu, že internet nemá žádné časové ani prostorové hranice, sledují videa i lidé z různých koutů světa, jako například z Ameriky, Austrálie apod.

Sdružení obcí Hlučínska (SOH) se po více než šesti letech provozu této internetové televize, která měla za úkol představit především aktivity obcí, měst a občanů, rozhodlo, že změní způsob propagace dění v našem regionu. SOH by své obce a města rádo prezentovalo v některé z klasických regionálních či celoplošných televizí, ve kterých by se alespoň jednou týdně, vždy v pevně stanovenou dobu, vysílalo zpravodajství právě z našeho regionu.

Kromě tohoto vysílání však SOH zvažuje i možnost ponechání internetové televize, kde by se umísťovaly zprávy, řekněme „méně atraktivní". „Zhruba do konce března by starostové měli rozhodnout o způsobu tvorby a vysílání zpravodajství a dalších záznamů z Hlučínska. Do poloviny letošního roku pak SOH vyhlásí výběrové řízení na zpracovatele a vysílatele zpráv z regionu a od 1. ledna následujícího roku by měl nový systém televize Hlučínska zahájit provoz," dodává starosta obce Bolatice a předseda SOH Herbert Pavera.

-hap-