Kdo v dnešních dnech míří do centra Hlučína, musí počítat s řadou dopravních komplikací. Na vině jsou však nutné rekonstrukce cest v ulicích Bochenkova a U Bašty.

„Uzavírka bude platit pro ulici Bochenkovu od náměstí po křižovatku s Hrnčířskou včetně ulice U Bašty celkem šedesát dní, končit by tedy měla v závěru července," informovala vedoucí investičního odboru Městského úřadu Hlučín Gabriela Dihlová.

Jedná se však pouze o první etapu, ta druhá začne 20. července a bude znamenat měsíční uzavření Bochenkovy od křižovatky Hrnčířská po ulici Ostravskou.

Změny se dotknou také městské radnice. „Po dobu uzavírky Bochenkovy ulice bude uzavřen bezbariérový vstup do budovy A radnice zadním vchodem a bezbariérovým výtahem. Vozíčkáři a návštěvníci s kočárky musí využít vstup přes budovu C radnice," prozradila mluvčí hlučínské radnice Ivana Gračková.

Podle vedení města jsou rekonstrukce nutné a nebylo možné je odkládat. „Za případné komplikace se všem občanům omlouváme. Vždy se snažíme zajišťovat opravy tak, aby ten negativní dopad byl minimální. Opravy komunikací v mnoha místech koordinujeme s firmou Vodovody a kanalizace Hlučín, která rekonstruuje vodovodní a kanalizační řády," řekla Dihlová s tím, že v současnosti se opravuje také ulice Příkrá v Bobrovníkách a buduje se parkoviště ve dvoře mezi bytovými domy Dr. E. Beneše 3,5 a Zahradní 12, 14.

Petr Večeřa