Na straně příjmů i výdajů počítá hlučínský rozpočet s částkou téměř 342 milionů korun.

„Rozpočet bude opět vyrovnaný a zapojí se do něj část zůstatku finančních prostředků z roku 2017 ve výši 67 milionů korun,“ uvedla mluvčí města Hlučína Ivana Gračková a dále dodala, že rozpočet počítá také s částkou ve výši 20,4 milionu korun, což je dočerpání předpokládaného zůstatku schváleného úvěru na investice z roku 2017.

„Úvěr celkem činil 40 milionů korun a byl určen na stavbu dvou tělocvičen v městských částech Darkovičky a Bobrovníky, které se budou letos dokončovat,“ doplnila Ivana Gračková.

Celkové zdroje jsou podle ní ve výši 347 024 986 korun, z toho příjmy se pohybují v celkové výši 259 609 686 korun, financování pak ve výši 82 387 300 korun a výdaje celkem po konsolidaci činí 341 996 986 korun. „Financování, tedy částka vzniklá jako rozdíl mezi příjmy a výdaji rozpočtu, představuje finanční prostředky, kterými se vyrovnává rozpočet,“ vysvětlila mluvčí.

V příjmech mohou být aktuálně zařazeny pouze dotace, které jsou již schváleny, předpoklad čerpání dotací je ale vyšší.

Obyvatelé sídliště OKD se konečně dočkají regenerace náměstíčka, která se původně plánovala na loňský rok. Nakonec však nebylo do plánu investic zařazeno, protože se nepodařilo získat dotaci. „Regenerace náměstíčka se občané dočkají v letošním roce,“ dodala Ivana Gračková.

Významnou městskou investicí bude také propojení Hrnčířské a Školní ulice, které si vyžádá 6,5 milionu korun.  Rekonstrukcí tělocvičny, nových učeben i nové zahrady se dočkají i hlučínské základní i mateřské školy.

Rekonstrukce nemine ani střechu sportovní haly a bude stát okolo dvou milionů korun.