„Mohu potvrdit, že v této chvíli je ze sbírky k dispozici celkem 37 088 korun. Z toho 9702 korun se podařilo nashromáždit dětem ze Základní školy Rovniny, které vybíraly dobrovolné vstupné na svých kulturních pořadech a svou kasičku dnes také přinesly Adélce," informovala Krista Šoferová z finančního odboru městského úřadu, která pomáhala částku počítat.

Celých 15 tisíc korun přidal starosta města Pavel Paschek, který vydražil obraz výtvarnice Elen Thiemlové.

„Další peníze se podařilo vybrat na městských akcích jako Hlučínský půlmaraton, Den s integrovaným záchranným systémem, Den otevřených dveří radnice a hlavně na Hlučínských farmářských trzích. Tam věnovaly děti z hlučínských škol a také senioři Domova pod Vinnou horou své výrobky na podporu sbírky," informuje mluvčí hlučínské radnice Ivana Gračková.

„Své výrobky na farmářské trhy dodaly děti z hlučínských základních škol Hornická, M. Tyrše, Rovniny a Bobrovníky," informovala vedoucí odboru školství Alena Münstrová.

Obyvatelům Domova pod Vinnou horou přijela Adélka i se svou matkou Janou Jakubowskou v pondělí osobně poděkovat. „Moc věřím, že Adélce speciální terapie pomůže. Bude to i vaše zásluha, moc vám za pomoc děkuju," řekla Jana Jakubowská.

„Z dosud vybraných peněz nyní zaplatíme fakturu na speciální vozíček, který Adélka potřebovala. Další peníze půjdou na speciální účet, který město zřídilo pro Adélku, a budou určeny na rehabilitační program," informovala pracovnice finančního odboru hlučínské radnice Alena Pavlištíková.

Sbírka tím ale nekončí. Akce bude pokračuje sbírkou víček na Základní škole M. Tyrše a Kulturní centrum Hlučín připravuje na červen Hlučínský trakař solidarity.