Zastupitelé Hlučína nepřijali žádné usnesení. To bylo výsledkem jejich jednání o převodu Základní školy gen. Svobody 8, Hlučín.

„Zastupitelé k tomuto bodu nepřijali žádné usnesení. Na jednání padlo i to, že o převodu školy můžeme jednat i tak,“ uvedla místostarostka Hlučína Blanka Kotrlová, která tento bod na jednání navrhla. Jak dále uvedla, radní chtěli tento převod uskutečnit transparentně, a tudíž o něm chtěli informovat zastupitele.

„Nyní bude následovat nové jednání v radě města a pak si domluvíme schůzku s náměstkem hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislavem Folwarczným,“ uvedla Blanka Kotrlová s tím, že radní stále trvají na rozšíření komplexní péče o postižené děti na jednom místě i pro děti školního věku.

Prioritou je podle ní vzdělávání dětí. Jednání zastupitelstva se účastnila i Martina Štěpáníková. „Z výsledku jednání zastupitelstva jsme zklamaní. Například pro mého čtyřletého syna by takové zařízení, které poskytne vzdělání i rehabilitační služby na jednom místě, v budoucnu bylo ideální,“ uvedla.

Změně zřizovatele se nebrání ani samotné vedení školy a krajský úřad je také jednání o převodu nakloněn s tím, že v prvé řadě má být zachována kvalita vzdělání i péče o postižené děti.

Ilustrační foto.
Řidičům MHD vadí nízké mzdy
Vánoční strom, kterým je letos sedmnáctimetrová jedle bělokorá, na Dolním náměstí v Opavě už stojí!
OBRAZEM: Vánoční strom na Dolním náměstí