Soutěží se o finanční výhry v celkové výši 90 tisíc korun a další věcné výhry. Celkově do bojů zasáhla čtyřicítka družstev v kategorii truhlář, obkladač a malíř-natěrač.

„Týmy na čas plnily soutěžní zadání. To znamená, že se hodnotila nejen kvalita splněného úkolu, obratnost a představivost soutěžících, ale i dodržení bezpečnosti práce," komentoval vedoucí odborného výcviku hlučínského učiliště Karel Balarin.

Tuto školu reprezentovali Patrik Bartošík a Michal Knažík, kteří se zařadili do kategorie malíř-natěrač. Tato dvojice nakonec nenašla přemožitele a došla si pro první místo. Mezi obkladači se výbornou pátou příčkou blýskli Tomáš Kubný a Marek Janoš.

Zajímavostí je, že hlučínští soutěžící byli jedinými zástupci Moravskoslezského kraje.

V našlapané konkurenci dokázali porazit i žáky z nejlepších českých škol. „Skvělé umístění žáků je také ocenění práce mistrů odborného výcviku, kteří prokazují vysokou úroveň výuky těchto oborů. Z pěti soutěží o titul Machři roku, kterých jsme se zúčastnili v oboru malíř-natěrač, jsme získali tři první a dvě druhá místa," doplnil Karel Balarin.