Slavnostní otevření zažil minulé úterý nový městský útulek pro psy v Hlučíně. Vznikl v areálu sběrného dvora TS Hlučín v Markvartovické ulici. Celkově má osm kotců.

„Jeden z nich je karanténní se zvláštním vchodem, kam se musí umísťovat nově odchycení pejsci,“ vysvětlila mluvčí Hlučína Ivana Gračková. Další box je podle ní zateplený, protože se občas dostane do útulku i menší pes chovaný v bytě, kterému by v zimních měsících bylo venku chladno.

Dva kotce mají větší rozměry, aby v nich měli pohodlí i větší psi. V každém kotci je bouda a dřevěný rošt na ležení. Součástí útulku je také technická místnost určená na skladování krmiva a dalších potřeb pro psy.

Stavbu útulku zainvestovala a zčásti zrealizovala městská obchodní firma TS Hlučín z rozhodnutí rady města, která je zároveň valnou hromadou městských společností. Jeho vybudování přišlo na 1,8 milionu korun.

„Náš starý útulek už byl opravdu nevyhovující, v tom novém budou mít zatoulaní a odchycení pejsci větší pohodu,“ uvedl starosta Hlučína Pavel Paschek. Ještě při slavnostním otevření nového útulku přišel Pavel Paschek s nápadem zvětšit výběh pro zdejší psy. Jeho případné rozšíření by chtělo město iniciovat hned zkraje příštího roku.