Už dlouhou dobu nebylo veřejné zasedání zastupitelů města Hlučín tak horečně očekáváno jako ve čtvrtek.

„Dneska to bude divoké," ozývalo se ještě před začátkem jednání na chodbách kulturního domu. První hodina ovšem proběhla hladce a zastupitelé plnili jeden bod programu za druhým.

Slyšet byl například bývalý starosta Pavol Kubuš, který nesouhlasil s tím, aby město prodávalo pozemky v centru.

Peníze na kino město nemá

První komplikace nastaly při projednávání prodeje budovy bývalé MŠ Rovniny, kterou už jednou město nabízelo za necelých 7 milionů korun. Nyní se našel zájemce, který nabídl přes 3 miliony, ale zastupitelstvo prodej neodsouhlasilo.

„Zastupitelstvo se neshodlo, zda se budova prodá či nikoliv, takže se o jejím dalším osudu bude jednat na dalším zasedání," říká mluvčí hlučínské radnice Ivana Gračková.

Dlouho se jednalo také o prodeji kina Mír, které v Hlučíně roky chátrá. Novým vlastníkem se stala Jana Mančíková, která zaplatí 2 020 000 korun. To však nebudou jediné investice, které ji ohledně kina čekají.

„Podle odhadu, který si město nechalo vypracovat, by sanace kina stála pět a půl milionu korun, takové peníze město ale nemá. Žádný dotační titul, který by nám pomohl, bohužel, není," vysvětluje místostarostka Blanka Kotrlová (ANO 2011).

Okolo sedmé hodiny, tedy po třech hodinách jednání, došlo na všemi očekávané téma parkovací karty.

Starosta Pavel Paschek (Občané pro Hlučín), ještě než dal prostor občanům k otázkám, vysvětloval, proč město rozšířilo počet zpoplatněných míst.

„Aut v Hlučíně stále přibývá a město zkrátka není nafukovací," řekl Pavel Paschek s tím, že město plánuje vybudování velkého parkoviště v Seifertově ulici. Proti stávajícímu systému parkovacích karet vystoupila Michaela Witassková, která je také jedním z iniciátorů petice.

„Všechny podpisy ještě nejsou sečteny, ale věřím, že se blížíme někde ke dvěma tisícům podpisů. Lidé v Hlučíně jsou nespokojení. Mnozí ani přesně nevěděli, o co se jedná, město s námi komunikovalo velmi špatně.

Já nehodlám zakládat žádnou politickou stranu, nechci pana starostu ani jakkoliv špinit, pouze se chci s vedením města domluvit a vést dialog, který pomůže problém parkování vyřešit," říká Michaela Witassková, která své dotazy přednesla již na zasedání a starosta Paschek slíbil, že s ní bude o osudu parkovacích karet jednat.

Petr Večeřa