Výčet úspěšných žáků by vydal na samostatné vydání novin. Mezi ty nejúspěšnější patří například zpěvačky Klaudie Prchalová a Eva Petermanová, které v celostátním kole soutěže ZUŠ České republiky obsadily stříbrnou a bronzovou příčku.

V krajském kole ve hře na dechové nástroje opanovala soutěž zobcová flétnistka Zita Maria Holod. V těsném závěsu za ní se umístili klarinetisté Hana Zemková a Vojtěch Dostál.

Žáci ZUŠ bodovali nejen v hudebních soutěžích, ale i na mezinárodní scéně v tanečním závodě. „Jsme na ně pyšní a samozřejmě šťastní, že úspěšně nereprezentují jen naši školu, ale i Hlučín a celý kraj," radovala se ředitelka hlučínské ZUŠ Eva Niedbová.

Eva Petermanová, která letos vybojovala třetí místo v celorepublikovém klání ZUŠ v Turnově, se stala novou sbormistryní hlučínské scholy. Její vedení sice zatím nemá dlouhého trvání, ovšem jen první vystoupení jejích svěřenců dopadlo na výbornou.

Ohlas mělo sto padesát zpěváků pod jejím vedením, když na setkání hlučínských schol zazpívali skladbu Ať srdce mé Tebe vítá. „Uměla jsem si představit, jak bude v tolika lidech znít. Dirigovat tolik zpěváků byl pro mě největší zážitek," řekla mladá sbormistryně Eva Petermanová.