„Současné digitální varhany mají dva manuály a bohatou škálu rejstříků. Jejich velkou výhodou je, že je máme přímo v sále, s dětmi už nemusíme přebíhat mezi budovami. Naši žáci teď mohou účinkovat na školních koncertech, které se pořádají v koncertním sále školy, a doprovázet své spolužáky," řekla učitelka Romana Běhůnková.

Pořízení nového nástroje uzavřelo seznam změn, které se ve škole udály v posledních měsících. Budovy školy prošly rekonstrukcí, která město přišla na dva miliony korun.

„Zateplení se následně projeví v úsporách energií. Rekonstruovaly se také krovy, které byly ve špatném technickém stavu," informovala Pavla Holibková z hlučínské radnice. Na opravu se podařilo získat evropskou dotaci z operačního programu Životní prostředí.

Práce se týkaly také střechy a měnila se okna. „Výuku jsme museli ukončit předčasně, abychom stihli vyklidit celé třetí patro. Stěhovali jsme odtamtud například pět klavírů. Letošní školní rok jsme museli zahájit v obřadní síni radnice, ale výsledek stojí za to," řekla ředitelka ZUŠ Hlučín Eva Niedobová.

Třetí patro je nyní prosvětlené a ve třídách jsou nové klimatizační jednotky.