VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hlučínská televize končí

Hlučín - Od Nového roku lidé marně hledají v televizi nové zprávy z Hlučína zpracované Městskou televizí. Možná už k vám zprávy o konci Městské televize Hlučín pronikly.

1.2.2010
SDÍLEJ:

Svoji činnost Městská televize Hlučín shrnula v dokumentu Filmová kronika Hlučín, který představí veřejnosti v kině Mír 10. února od 18 hodin.Foto: archiv MTVH

Provoz Městské televize Hlučín (MTVH), která působila při Kulturním centru Hlučín, je na rok 2010 pozastaven. Taková je aktuální zpráva okolo MTVH, informačního kanálu, který přes internetovou televizi pravidelně informoval obyvatele o dění ve městě, zval je na akce nebo jen bavil.

Televize vznikala z nesmírného nadšení a zapálení mladých lidí, kteří pro svůj projekt prvních šest měsíců svou usilovnou prací zdarma bojovali o místo na slunci. „Postupně a drobnými kroky jsme vytvářeli v KC Hlučín technické zázemí pro MTVH, abychom mohli přinášet filmový obraz Hlučína v širokém spektru jeho činnosti, jak města, tak také všech jeho organizací,“ připomíná nelehký začátek autor projektu Zdeněk Kačor.

Jen za poslední rok činnosti natočila MTVH celkem 208 reportáží, čtyři televizní besedy v rámci cyklu Hlučín zdravé město, odvysílala 19 dílů různých seriálů jako Lekce prajzštiny, Hlučínská mňamka, Na úřad s úsměvem či Místo činu Hlučín.

Televize také představila zajímavá díla nebo lidi. Hned třikrát se věnovala knižním novinkám nebo představila olympijského vítěze Vítězslava Máchu, vítěze holubářských závodů Jiřího Mušálka, profesionálního fotografa Petra Hlubka či profil spisovatelky Jany Schlossarkové.

Televize se věnovala rovněž soutěžím nebo výrobě DVD s humornými příběhy v podání Seniorek z Bolatic nebo prezentaci města na veletrhu turistického ruchu v Brně.

„Natočeno toho bylo během loňského roku spousta, mnohé se do vysílání ani nedostalo, ale objevilo se v Hlučínském videožurnálu promítaném v místním kině. Bohužel ekonomická situace si vyžádala silné úpravy rozpočtů jednotlivých organizací působících ve městě a Kulturní centrum Hlučín nevyjímaje.

To se v konečném důsledku odrazilo také na přehodnocení projektu MTVH, s ohledem rovněž na výsledky diskuse na toto téma z prosincového zastupitelstva města, které svým hlasováním dalo jasně najevo, že činnost MTVH na rok 2010 žádnou finanční podporu ze strany města nezíská,“ posmutněl si Zdeněk Kačor s tím, že by chtěl touto cestou poděkovat všem příznivcům i dobrovolným spolupracovníkům, kteří se aktivně podíleli na vzniku mnoha našich pořadů.

Autor: Martin Kůs

1.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Matěj Melecký se narodil 16. října, vážil 3,31 kilogramů a měřil 49 centimetrů. Rodiče Eva a Martin z Kravař přejí svému prvorozenému synovi do života zdraví, štěstí, Boží požehnání a aby potkával jen samé dobré lidi.
13

Tak už jsme na světě

Při archeologickém výzkumu v okolí Müllerova domu byla mimo jiné objevena také kachle z kamen z přelomu 15. a 16. století s erbem Vladislava Jagellonského.

Opavsko je pro archeology zemí zaslíbenou

Jiří Štěpáník: Včelař vždy dbá na dobrou matku

/ROZHOVOR/ Na střeše jednoho z jeho domů na Dolním náměstí můžete vidět více než deset včelstev. Další pak třeba v Městských sadech. Jiřího Štěpáníka můžete potkat také na farmářských trzích, kde prodává med a sirupy, ale i další produkty.

Komická opera dramatického skladatele Verdiho

/POZVÁNKA/ Do nové sezony přispěje v neděli 22. října od 19 hodin operní soubor uvedením premiéry opery Giuseppa Verdiho s názvem Falstaf. Jde v podstatě o jedinou komickou operu skladatele zaměřeného na dramata, který ji údajně vytvořil během čtrnácti dnů na přání královny Alžběty I.

Basketbalisté chtějí pátou výhru

/POZVÁNKA/ Výbornou formou disponují na úvod sezony opavští basketbalisté. Trenér Petr Czudek se svým týmem všechny čtyři duely vyhrál, naposledy Slezané přejeli na Folimance domácí USK Praha. V sobotu do Opavy míří úřadující vicemistr z Děčína.

Dominik Simerský: Musíme zlepšit defenzivu

/POZVÁNKA/ Pikantní souboj nabídne Fortuna národní fotbalová liga. Vedoucí Opava míří na hřiště druhých Budějovic. Na Střeleckém ostrově bude k vidění zápas nejlepšího útoku proti nejlepší defenzivě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení