Přitom situace na Hlučínské ulici vyžaduje dost silné nervy už nyní. Doprava by se mohla ještě více zkomplikovat po napojení plánované stavby nákupního centra – Outlet Areny Moravia přes Hlučínskou ulici. Výstavba by se tak dotkla nejen obyvatel Hlučína, ale také těch z Petřkovic či Ludgeřovic.

Společnost TK development, která je investorem arény, v současné době čeká na vydání územního rozhodnutí.

„Bydlím v Hlučíně a do Ostravy jezdím každý den za prací. Vůbec si nedokážu představit, že do Hlučínské, která je ucpaná nejen v ranní, ale také v odpolední dopravní špičce, chtějí navést ještě další stovky aut mířících do outletového centra. Nejsem proti jeho výstavbě, ale mám strach, že to jediná příjezdová komunikace z oblasti „za Odrou" nezvládne," popsal své obavy čtenář Deníku Jaroslav Choder s tím, že logické by bylo spíše napojení přes dálniční kruhový objezd.

„Stavebník ale pro toto řešení nezískal souhlas ŘSD. Proto odbor dopravy ostravského magistrátu uplatnil, aby nové napojení na Hlučínskou ulici bylo spojeno i s úpravami křižovatek ulic Slovenská, Hlučínská a Hlučínská, Petřkovická tak, aby průjezdnost Hlučínské zůstala zachována," uvedla mluvčí města Andrea Vojkovská.

Celý problematický úsek cesty by měl v budoucnu projít řadou změn, aby otevření nákupního centra nevedlo ke zhoršení situace, ale naopak k jejímu zlepšení, což uvedla Nina Ledvinová z ŘSD.

Petr Večeřa