Problémy v ulicích zmíněné části města se začaly objevovat během minulé středy. Na sociálních sítích na to poukázali místní občané.

„Teda, ,okaďáci', klobouk dolů. Teď jsem vezla syna k babičce na OKD a síla. Zase bez světla. Všude tma jak v… Jela jsem pomaleji než pomalu, protože chodce jsem viděla, až když jsem ho míjela. Představa, že mi jde v takové tmě dítě třeba z kroužku, mě děsí,“ uvedla jedna z členek facebookového profilu Hlučínského fóra pro občany.

Některé příspěvky situaci zlehčovaly a dělaly si z ní legraci, jiné se naopak nesly ve vážnějším tónu. „Před chvílí jsem přišla domů… Svítila jsem si mobilem, abych viděla, kam šlapu,“ mínila jedna z dalších komentujících.

Město se celou situaci pokoušelo řešit. Už od středy se zjišťovalo, proč k výpadkům dochází. Podle hlučínské tiskové mluvčí Ivany Gračkové jsou však sítě rozsáhlé a vedení může být přerušeno kdekoliv, třeba v zemi. Roli mohlo sehrát i překopnutí. Anebo například přírodní vlivy.

Včera lidé ze sídliště OKD, kde žije zhruba čtvrtina obyvatel celého města, dostali potěšující zprávu. Povedlo se totiž najít způsob, jak veřejné osvětlení zprovoznit do doby, než se místo poruchy přesně lokalizuje.

„Dnes by měla světla svítit. Došlo k přepojení sídliště OKD na jiný okruh,“ sdělila včera dopoledne naší redakci Ivana Gračková. Vzápětí ještě doplnila: „Elektrikáři zjistili, že závada se nachází někde v blízkosti Hrnčířské ulice v centru.“

V nejbližší době se tedy bude pracovat na dalším zpřesnění polohy a odstranění poruchy.