Nová obytná zóna by se na západním konci Dolního Benešova-Zábřehu měla začít stavět už letos. Podle místostarosty Dolního Benešova Jiřího Krömera se bude skládat asi z padesáti stavebních míst.

„Původně v ní mělo být osmdesát míst. Bohužel se nám ale nepodařilo domluvit se s vlastníky některých pozemků, takže nebude možné využít zónu v jejím plném rozsahu,“ uvedl místostarosta. V letošním roce by se měla vybudovat ulice Polní, která bude sloužit jako přístup do nové zóny. Pozemky budou moci lidé kupovat nejspíš v příštím roce. Cenu ani způsob jejich prodeje místostarosta zatím nezná.

Asi třicet nových míst pro stavbu domů vznikne také v Bolaticích. „Tuto zónu připravuje soukromý investor. Nyní se dokončuje stavební řízení a na podzim by se měly začít budovat inženýrské sítě a komunikace,“ sdělil starosta Bolatic Herbert Pavera a dodal, že první stavebníci by na pozemcích mohli začít pracovat v příštím roce.

Nových pozemků se dočkají i obyvatelé Kravař. Na vznikající obytné zóně Böhmova by mělo vzniknout místo pro čtrnáct rodinných domů. Vybudování celé zóny bude stát téměř jedenáct milionů korun.

Dominika Sladká