„Je to takový průměrný počet, v předchozích letech jsme zaznamenávali nárůst, pak se to ustálilo. Ale dalo by se říci, že se šlápoty tradičně účastní 500 – 700 zájemců,“ přiblížil člen organizačního týmu Ondřej Teichmann.

Právě jeho rodiče se před jedenácti lety na založení celé akce podíleli. Nyní je to také v režii obce Vřesina a organizace Sport a kultura Hlučín. „Vznikl turistický pochod mezi Hlučínem a Vřesinou. Důležitá je ale rodinná atmosféra, má to skutečně podtext takové procházky, sblížení, anonymita není na místě.

Letošní rok byl unikátní v tom, že jsme měli mezinárodní účast. Na pochod s námi vyrazil jeden plný autobus Poláků. Bylo to v rámci projektu Evropské unie s názvem Razem pro zdrowie,“ pokračoval Ondřej Teichmann.

Každoročně účastníci urazí přibližně deset až dvanáct kilometrů. Letos vedla trasa z hlučínského náměstí, kolem Štěrkovny, přes Kozmice a pomyslná cílová páska se nacházela na vřesinském fotbalovém hřišti.

„Vyrážejí s námi opravdu lidé každého věku. Od maminek s kočárky, dětí, dospělých až po aktivní seniory. Rád bych tímto všem účastníkům a lidem okolo, kteří s organizací pomáhají, poděkoval,“ doplnil Ondřej Teichmann.