Naše redakce chtěla znát jeho celé jméno, ale nepochodila. Vlastimila Cyprisová z oddělení komunikace s veřejností Kanceláře Generálního štábu Armády České republiky vysvětlila, že pro to existují určité důvody: „Jména vojáků na misi nikdy nezveřejňujeme. A to z důvodů bezpečnosti, nejen v souvislosti s nimi samotnými, ale také s ohledem na jejich rodiny.“

Kapitán L. T. každopádně zásluhou důsledných kontrol téměř vymýtil zdravotní problémy, s nimiž se čeští a spojenečtí vojáci působící na velitelství EUTM v hlavním malijském městě Bamaku a na základně Koulikoro Training Center často potýkali. „Když jsem zde začal působit, situace nebyla příliš dobrá. Postupem času jsme nastavili pravidla tak, aby odpovídala českým zvyklostem, a situace se začala zlepšovat,“ komentoval.

Jako první český vojenský veterinář na misi v Mali se soustředil na správné nastavení hygienických předpisů ve stravovacích zařízeních. Dále prováděl kontroly a dohlížel na to, aby se nová opatření dodržovala. Největší problémy totiž pro vojáky představují zdejší vysoké teploty, v nichž se mikroorganismy rychle množí, což způsobuje průjmy a zvracení.

Docházelo k nim vinou špatné manipulace, skladování a přípravy potravin, zejména v případě masa a masných výrobků. Díky kvalitní práci hlučínského kapitána se nedostatky povedlo odstranit. Veterinář, který ho v Mali po sedmi měsících vystřídal, uvedl, že z deseti případů, jež se v Bamaku týdně řešily, zde dnes vojáky stíhají tzv. gastrointestinální potíže jen ojediněle.

Důsledné metody kapitána L. T. přiblížil i kaplan a tiskový mluvčí 12. kontingentu EUTM Mali Jiří Zedníček: „V případě, že dovezené potraviny nesplňovaly stanovené normy, neváhal celou zásilku vrátit. I proto vzbuzoval u místních lidí, kteří pracují ve stravovacím provozu, oprávněný respekt.“