Lumír Prejda však není v řadách hlučínské městské policie žádným nováčkem. V Hlučíně působí už patnáct let, z toho posledních pět svého předchůdce zastupoval. „Chtěl bych městskou policii více přiblížit lidem tak, aby o ní měli větší a hlavně lepší povědomí. Chci se věnovat především veřejnému pořádku a bezpečnosti na území města, prohloubit komunikaci městské policie s městem, Policií ČR a okolními obcemi. A samozřejmě vytvořit takové pracovní podmínky, aby se zde kolegům a kolegyním dobře pracovalo,“ prozradil Lumír Prejda. Jeho tým aktuálně čítá šestnáct strážníků, z toho čtrnáct mužů a dvě ženy.

Přitom na začátku to na dráhu strážníka vůbec nevypadalo, vyučil se totiž jako kuchař a přibližně deset let toto povolání i vykonával. Jednoho dne ale čirou náhodou v Kravařích, odkud pochází a kde celý život žije, narazil na inzerát hlučínské městské policie, hledající strážníka.

Ilustrační foto.
Tipy na víkend. Na Opavsku výlovy rybníka, halloweenská party, koncerty a další

Prošel pohovorem, testy, prohlídkou, absolvoval kurz strážníka, vystudoval vysokou školu, a tak odstartovala jeho úspěšná dráha až k současnému povýšení. Ve volných chvílích se věnuje služební i sportovní kynologii, sám je „páníčkem“ belgického německého ovčáka malinois jménem Kazan. Rád také cestuje do hor a čte thrillery. Jak uvedl, nejvíce jej asi ovlivnily knihy Tomáše Bati a jeho životní přístup.