Někteří dávají při sledování zápasů přednost klidu domácího prostředí, ale najdou se i tací, kteří si během přenosů rádi dopřejí i jedno či dvě orosené. A tato možnost se jim nabízí ode dneška, protože právě dnes začíná v Dánsku mistrovský hokejový turnaj.

Ve skupině A, která své zápasy základní skupiny odehraje v Kodani, samozřejmě nechybí ani tým České republiky. Vůbec poprvé se na ledě utká výběr Josefa Jandače už zítra od 20.15 se Slovenskem. Zápas si nenechá v některém z opavských podniků ujít například Jakub Polák.

„Patřím k těm, kteří se rádi chodí dívat na hokej někam do hospody. Základní skupiny jsou v pohodě, větší nervák je už pak čtvrtfinále, přiznávám, že jsem už párkrát zůstal doma, abych se mohl na utkání pořádně soustředit, ale to jsou výjimky. Atmosféra v hospodě, kde třeba zápas běží na velkém plátně, má něco do sebe. Zítra určitě někam vyrazím, mívám ranní směny, takže budu přenosy v pohodě stíhat,“ uvedl opavský fanoušek.

Stoly v námi oslovených podnicích se už začínají na zítřejší večer pomalu ale jistě plnit rezervacemi.

„Pár už jich tady máme. Přenosy budeme vysílat klasicky v televizi uvnitř, venku na zahrádce projekci neplánujeme,“ konstatoval například majitel restaurace U Hořínků Viktor Hořínek.

To v opavské provozovně The Pub dopřejí svým hostům dívat se na hokej nejen přímo v útrobách podniku, ale i venku.

„Na zahrádku budeme instalovat plátno. Promítat ale budeme spíše až večerní zápasy, a to z prostého důvodu ty odpolední by asi nebyly moc vidět,“ uvedl Jakub Palička z opavského The Pub.

Hokej poběží i na obrazovkách v nedaleké Kozlovně.

„Zvláštní akce sice nechystáme, ale aby byli návštěvníci dostatečně informováni, budeme psát výsledky jednotlivých zápasů na velký plakát,“ přiblížila číšnice Petra Němcová.

Před lety bývaly vyhlášené přenosy například i v kateřinské sokolovně, kde se promítalo venku a hosté mohli na jednotlivá utkání i tipovat a sázet.

„To bývalo za předchozího majitele, my toto nechystáme. Hosté ale mají samozřejmě možnost se na hokej podívat uvnitř, tam turnaj určitě poběží,“ pozvala na sledování hokeje provozní restaurace Na Sokolce Monika Lexová.

BK JIP Pardubice - BK Opava
Opava šokovala Pardubice podruhé, katem Kvapil
Tradiční pálení čarodějnic proběhlo v Restauraci "Na Sokolce" Opava.
OBRAZEM: Kateřinskou Sokolku zaplavily čarodějnice