První vejce můžete spatřit v holasovickém muzeu Slezský venkov. Velká nápadně zdobená kraslice je umístěná na voze ve stodole. Je zhruba metr a půl vysoká, metr široká. „Výroba modelu si vyžádala zhruba osm hodin práce. Dělali na tom tři lidé," vysvětlil Lubomír Dehner z muzea Slezský venkov.

Hotové vejce ještě poté dozdobily děti z místní školky spolu s paní učitelkou. Vejce je vyrobené z odpadního polystyrénu, který zbyl po stavebních pracích. Na vejce se budete moct podívat zhruba po dobu jednoho měsíce. Muzeum Slezský venkov má otevřeno i o víkendu, a to do 10.00 do 15.00.

Jak jsme vás již informovali, s výrobou kuriózního vejce nezůstali pozadu ani Otičtí. Kromě vejce ale Otičí ještě vyrobili oranžového zajíce. Oba dva své výtvory představí v obci již v neděli ve třináct hodin. „Škoda, že nám nevyšlo počasí. Takhle budeme muset doprovodný program zkrátit na minimum, lidem bude zima," posteskl si starosta.

V tomto roce se tedy Opavsko může chlubit dvěma obrovskými kraslicemi. Ale kdo ví, jak to bude za rok. Třeba se nechají inspirovat i další obce.