I tato budova však potřebuje podle slov holasovického starosty Jindřicha Dobřeckého náročnou opravu. Jak zmínil, po získání bývalého ovčína se pokusili získat dotaci na jeho nejnutnější opravy.

„Dotace z programu Leader zajišťuje místní akční skupina MAS Opavsko. V průběhu jednoho týdne jsme zajistili všechny potřebné doklady, povolení, vyjádření, smlouvy a projekty a s pomocí odborné agentury žádost podali,“ uvedl starosta s tím, že následovala obhajoba záměru před hodnotící komisí a dotaci ve výši 406,3 tisíce korun získali.

„85,5 tisíce korun spoluúčasti přidá vlastník objektu, tedy obec Holasovice a dále přispějeme my vlastní prací. Jakoukoliv další pomoc od příznivců muzea rádi přivítáme. Bohužel se nám nedaří získat „velkou dotaci“ na opravu stodoly, kůlny a části prvního nádvoří,“ podotkl.

V rámci regionálního operačního programu ROP pak byla podle něj letos vyhlášena výzva, která by měla velkou šanci na úspěch, ale podporovány jsou jen projekty, které neúspěšně žádaly o dotaci v roce 2009.

„A pro tento záměr se nám, bohužel, nepodařilo u obce Holasovice získat v minulém roce potřebnou podporu,“ doplnil.