Centrum zaplnili kromě českých dobrovolníků též účastníci z USA, Španělska, Ruska, Srbska, Francie, Slovenska a jako dobrovolní vedoucí přijeli dva zástupci z organizace INEX.

„Přivítali jsme je tradičním chlebem se solí a pohárem čisté vody a předali jsme jim jako dárek trička, materiály o Opavsku a pracovní rukavice. Nechyběl ani tradiční přípitek českým pivem," vzpomíná Tomáš Váňa, člen pořádajícího sdružení Holos.

Teď se dobrovolníci pouští s chutí už do každodenní práce na rekonstrukci objektu Holos Centra. Jedinou činností jejich pobytu ve Vlaštovičkách však rozhodně není práce. Účastníky čekají i zábavné aktivity v podobě výtvarných i tanečních workshopů, večera japonských bojových umění a řady výletů do okolí.

„Jak se ukázalo, většina dobrovolníků si vybrala právě náš workcamp proto, že chtěli zjistit víc informací o holistickém pohledu na lidské zdraví, který ve své každodenní činnosti uplatňujeme," dodává Tomáš Váňa.

Někteří dobrovolníci studují lékařské obory, a přijeli právě proto, aby si rozšířili své znalosti a pomohli projektu, který je v Evropě výjimečný. Dobrovolnický workcamp Přelet nad Vlaštovčím hnízdem organizuje občanské sdružení Holos ve spolupráci s organizací INEX, SDA a městskou částí Opava-Vlaštovičky.