První z nich přímo z části Holasovic, po níž je pojmenován elitní kvízový soubor, druzí dva pak jsou z Bolatic. Hospodský kvíz je poměrně nový druh zábavy, který je provozován také v několika zařízeních na Opavsku. Zde se však alespoň zatím nechytil tolik jako v Olomouci.

Vše funguje poměrně jednoduše. Dohromady se dá parta lidí, jež zaplatí zápisné. Společně pak odpovídají na kvízové otázky, které jsou rozčleněny do několika bloků. Centrálně je pravidelně obměňuje vedení Hospodského kvízu.

Zmíněná trojice sestavila tým, do něhož zapojila své další přátele. Základní část v hospodě U Sudu ovládli až v samém závěru.

„Hospodský kvíz se hraje ve čtyřech olomouckých hospodách. Prvních deset kol jsme odehráli U Sudu. Do velkého finále postoupili tři nejlepší z každé hospody. Prvenství jsme na svou stranu strhli až v posledním kole," poznamenal jeden z členů vítězné sestavy Matěj Boček.

Finále v olomoucké hospodě U Tygra nabídlo souboj devíti nejlepších, protože jedna z hospod se závěrečného večera nezúčastnila. TK Štemplovec rozhodně nepatřil k favoritům, ale otázky týmu parádně sedly. „Od začátku jsme se drželi na špici a budovali si náskok. Ten nakonec vyrostl tuším na čtyři body.

Celkově jsme ve finále získali 43,5 bodu a v onom kole jsme byli druzí nejlepší v celé republice," popisoval dále student Univerzity Palackého.

V Hospodském kvízu jsou nyní vládci Olomouce a minimálně do jara jimi zůstanou. „Nová soutěž se rozeběhne během příštího semestru. Jsem moc rád, že se nám podařilo zvítězit. U Tygra se přece jenom sešla olomoucká kvízová smetánka. Motivace byla obrovská. Nebyli jsme favoritem, a přesto se nám nakonec povedlo zvednout nad hlavu pohár pro vítěze. Moc si toho ceníme," uzavřel Matěj Boček.