Hlavním důvodem sloučení, respektive splynutí, jsou podle kraje klesající počty žáků. Záměr byl podle slov tiskové mluvčí odboru kanceláře hejtmana kraje Šárky Vlčkové předem projednán mimo jiné i s představiteli opavské radnice.

Primátor Zdeněk Jirásek (ČSSD) ve sloučení obou škol velký problém nevidí. „Byl jsem na kraji ubezpečen, že nedojde ke zrušení žádného studijního oboru ani k propouštění pedagogických pracovníků. Nemyslím si, že toto sloučení zasáhne strukturu středních škol v Opavě,“ míní primátor.

Ředitel Střední školy, Opava, Husova Josef Vilímec byl na jednání krajských zastupitelů minulý týden přítomen. „Poté, co jsme to připomínkovali, nedojde ke sloučení, ale k splynutí. A to je rozdíl. Sloučení znamená, že to přejde na jiný subjekt, v případě splynutí vznikne nová organizace s jiným názvem.

Pak bude vyhlášen konkurz na ředitele, do něhož se může přihlásit více zájemců. Kraj to chce stihnout k letošnímu 30. červnu,“ uvedl Vilímec s tím, že on sám odchází do důchodu.

Vyšší odborná škola a Hotelová škola Opava se ústy své zástupkyně Lenky Svrčinové k problému blíže nevyjádřila. „Nezlobte se, ale spěchám do vyučovací hodiny. Mohu říci jen tolik, že se nás to celé bolestně dotýká,“ řekla zástupkyně.