Už jste letos vyrazili na houby? A rostou? Pro národ houbařů naprosto klíčová otázka. Odpověď zní ano. Někde dokonce lidé nosí z lesa plné koše. Jako se to povedlo o uplynulém víkendu Lucii Plockové. „Šli jsme jen kousek za vesnici, v podstatě na začátek lesa a narazili jsme na suchohřiby, másláky i praváky, babky jsme pak už ani nesbírali,“ pochvalovala si Lucie Plocková a dodala, že smaženice všem moc chutnala, v plánu je ale také sušení a zmrazení podušených hub.

Podobnou zkušenost zažil také Lukáš Morris. Vyrazili jsme s rodinou na procházku a stálo to za to. Dvě hodinky překrásného sběru. Odnesl jsem si okolo 200 kusů hřibů smrkových, nějaké hřiby hnědé, žlutomasé a kováře. Celková váha jedenáct a půl kilo,“ popsal svůj zážitek Lukáš s tím, že v těchto dnech se opravdu hledat nemusí.

Růst nyní ale podle mykologa Víta Balnera začíná pomalu klesat. „Kromě jedlých ale samozřejmě rostou hojně také jedovaté, v enormním množství například muchomůrka zelená, kterou si lidé běžně pletou s holubinkami, bedlami či muchomůrkou růžovkou,“ upozornil Vít Balner, jenž působí také v mykologické poradně v Ostravě. Sem lidé mohou přinášet nálezy hub, které neumí rozpoznat.

„Ke zdárnému rozpoznání druhu je nutné doručit do poradny čerstvé nepoškozené plodnice, nejlépe mladou i dospělou a nezapomenout na poznámky, kde a na čem houba rostla a podobně. Bohužel ani pak není určení jisté, ale úspěšnost je maximální,“ sdělil a dodal, že se ve své praxi nevyhnul ani vtipné příhodě. „Kuriózní byl například požadavek determinace hub z vaječné smaženice, kdy návštěvník poradny dokonce požadoval okamžité ochutnání s odůvodněním, že je to nějaké divné,“ prozradil se smíchem Balner.

Jíst houby je zdraví prospěšné. „Ano, jejich pravidelná konzumace působí jako protirakovinná kůra, především co se střev týče,“ upozorňuje na skvělou vlastnost hub. Sám si je pak připravuje nejčastěji jen ve vlastní šťávě.

Na Opavsku je vzácných hub celá řada. „Mezi nejtypičtější bych asi jmenoval hřib dřevožijný. Přímo v Opavě pak hřib medotrpký,“ uzavřel mykolog Vít Balner.