Hřiště pro nejmenší děti chybělo hradeckým maminkám již delší dobu. Zejména ony iniciovaly a intenzivně se zapojily do přípravy projektu.

A proč název Vodní hrad? Hřiště bude umístěno na „poloostrově“ mezi řekou Moravicí a potokem Hradečná. O bezpečnost dětí se však rodiče bát nemusí, celý prostor hřiště bude oplocen.

V oplocení, které znázorňuje hradby, bude osazena vstupní brána, která je inspirovaná Červenou bránou zámku Hradec nad Moravicí, dvě strážní věže a obloukové bastiony se střílnami. Dětský areál bude osvětlen svítidly využívajícími solární energii, která budou zakomponována do „hradeb“, a podpoří tak nejen bezpečnost v prostoru dětského hřiště, ale také večerní vizuální efekt.

Hřiště bude vybaveno dětskými hracími prvky, které mají vybudit fantazii dětí - věž se skluzavkou, houpačky s plošinou, šplhací šestihran a další. K posezení bude sloužit pergola s lavičkami. Hřiště bude dovybaveno stojany na kola a odpadkovými koši.

„Město Hradec nad Moravicí získalo na dětské hřiště dotaci z Programu rozvoje venkova ČR a projekt je spolufinancován Evropskou unií. Stavba hřiště by měla být dokončena do konce června 2011,“ dodala mluvčí hradecké radnice Jitka Kotačková.