Celkem dvacet čtyřčlenných týmů se utká v moderních deskových hrách podporujících matematickou gramotnost, jako jsou Kingdomino, Pásovec, Bezva fotka, 1. stupeň Alenčiny zahrádky, Kočičí klub, Splendor, Stezky tukanů a 2. stupeň Projectu L.

„Hlavními organizátory jsou Zuzana a Zdeněk Týnovi z Hracího deskového Centra Legie. Vedoucí týmů seznámili s pravidly her už letos v lednu a školní týmy pak celý půlrok trénovaly,“ přiblížil regionální koordinátor vzdělávání akční skupiny Opavsko a Vítkovsko Milan Freiberg. V obou kategoriích čekají na tři nejlepší celky odměny v podobě souborů deskových her a současně bude vyhlášen nejlepší hráč turnaje.

Fotokoutek podle návrhu studentky Adély Baronové.
Porodnice Slezské nemocnice má fotokoutek

O vítězství budou usilovat žáci opavských základních škol - ZŠ T. G. Masaryka, ZŠ Boženy Němcové, ZŠ Šrámkova, ZŠ Otická, ZŠ Mařádkova, ZŠ pro tělesně postižené, Dostojevského. Z mimoopavských to budou školy ZŠ Stěbořice, ZŠ Dolní Životice, ZŠ Hradec nad Moravicí, ZŠ generála Heliodora Píky a Mateřská škola Štítina, Církevní základní škola svaté Ludmily v Hradci nad Moravicí, ZŠ Těškovice a ZŠ Stěbořice.

Průběh úvodní soutěže v roce 2019.Průběh úvodní soutěže v roce 2019.Zdroj: se svolením MAP Opavsko a Vítkovsko

Soutěž navazuje na tradici z roku 2019, kdy zmínění organizátoři uspořádali akci pro 120 žáků základních škol. V České republice šlo o první tak rozsáhlé klání v deskových hrách. Mezitím vznikly podobné soutěže například ve Šlapanicích u Brna nebo v Tišnově.

Vítkovský minigolf. Se svolením města Vítkova
Město Vítkov nabízí až půl milionu korun na projekty občanů

Soutěž Kdo hraje, ten jede je součástí projektu, který je financován z prostředků Evropského sociálního fondu a státu.