Nejdříve se věnujme místům, která už vznikla, tedy za budovou městského úřadu. De facto došlo k rozšířením původního parkoviště. Demontovala se nefunkční čistička odpadních vod a rázem zde může zaparkovat o šest aut více.

Podstatně větší odstavná plocha se v těchto dnech staví u hlavní silnice za Hradcem naproti čerpací stanice ve směru na Kajlovec. Nové parkoviště pojme devadesát vozidel. Řidičům, kteří v minulosti pod hradeckým zámkem marně hledali místo k zaparkování, se tak uleví.

Součástí tohoto projektu je i zbrusu nová naučná stezka, na níž budete moci vstoupit právě z uvedené parkovací plochy. Celkové náklady vyjdou na 6,1 milionu korun. Až 5,2 milionu bude hrazeno z fondů Evropské unie. Odstavná plocha by měla být dokončena už během letošního července.

Po nové stezce se pak budete moci projít přibližně o rok později.

„Projekt pomůže zpřístupnit celou kulturní památku. Na stezce bude zřízeno pět míst k zastavení. Ta budou vybavena informačními tabulemi, lavičkami, odpadkovými koši a turistickými směrovými označeními, což návštěvníky navede k jednotlivým zajímavostem a památkám v okolí," popisoval manažer vnější komunikace Regionální rady regionu soudržnosti Moravskoslezsko Michal Sobek.

Petr Dušek