Strážci zákona z Hradce od rodinných příslušníky okamžitě začali zjišťovat nutné informace a povolali také posily z Opavy, jež dorazily také s psovodem a služebním psem.

„Okamžitě bylo propátráno okolí bydliště pohřešovaného, byli kontaktováni jeho známí a kamarádi, provedly se prověrky ve zdravotních zařízeních a byly učiněny kontroly na místech, kam chodil na procházky," uvedl tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský a vzápětí dodal:

„Problémem nastalé situace bylo, že si muž při odchodu z domu kolem čtvrté hodiny odpolední nevzal mobilní telefon. Již v podvečerních hodinách jej příbuzní nikde nenašli, nikdo o něm nic nevěděl, nikdo ho po celou dobu pohřešování neviděl, blížila se noc a teplota zimního venkovního počasí byla pod bodem mrazu."

Policisté se při pátrání velice intenzivně věnovali především místům, kam dotyčný chodil na procházky, což se ve finále vyplatilo. Ztracený tchán byl zhruba půl hodiny před půlnocí nalezen v poli přibližně 100 metrů nad areálem pily v Brance u Opavy, v lokalitě zvané Na Hanuši.

Přestože muž neutrpěl žádné zranění, byl podchlazen a stěžoval si, že po zakopnutí a následném pádu nemůže vstát. Sanitka ho pak převezla k vyšetření do Slezské nemocnice, kde zůstal na pozorování. „Na celé události nebylo zjištěno žádné protiprávní jednání či trestná činnost a spisový materiál tak byl uložen," doplnil René Černohorský.