V areálu bývalého zemědělského družstva zůstane vše při starém. Během dubna bylo v útrobách hradeckého městského úřadu svoláno mimořádné zastupitelstvo, jehož hlavním tématem se stal možný prodej pozemků o rozloze 18 507 metrů čtverečních, o které měli zájem Sportovní klub Sportino, podnikatel v mezinárodní autodopravě Pavel Kuzník a také společnost 1. Hradecká zemědělská.

„Na zastupitelstvu se rozhodlo, že se pozemky prodávat nebudou. Podobně jako v minulých letech je pronajmeme Josefu Živníčkovi," poznamenal hradecký starosta Josef Vícha.

Josef Živníček je předsedou Jezdeckého klubu Hradec nad Moravicí. Jeho oddíl funguje od roku 1977 a areál bývalého zemědělského družstva dlouhodobě využívá. „Mohu potvrdit, že areál bude dál fungovat jako sportoviště," uvedl už zmíněný Josef Živníček.

I nadále zde tedy budou probíhat tréninky koní a jezdců, výuky jízdy a další činnosti spojené s koňmi: „Momentálně má náš klub pětapadesát členů. Z toho je dvacet starších osmnácti let, zbylých pětatřicet je mladších. Asi pětaosmdesát procent z nich je přímo z Hradce. Někteří dojíždějí z Opavy a jiných obcí z okolí."

Na dubnovém zastupitelstvu se řešila především jedna konkrétní nabídka Zuzany Matuškové z SK Sportino, jenž sídlil na pozemcích Lady a Erika Zuvačových sousedících právě s bývalým zemědělským areálem. Majitelé se je však rozhodli prodat, což ve výsledku znamenalo, že Sportino, které se také zaměřuje na jezdectví, by se svou členskou základnou a koňmi nemělo kam jít.

Nabídka 840 tisíc korun za lukrativní městské pozemky se ale městským zastupitelům jevila jako neadekvátní. „Nedokážu si představit, že bychom prodávali jeden čtvereční metr za osmačtyřicet korun. Reálná hodnota těchto pozemků přitom převyšuje čtyři miliony," upozorňoval třeba zastupitel Jan Hrbáč (Za lepší Hradec).

Kromě nízké ceny padaly také otázky, zda je město vůbec potřebuje prodávat, a pokud by tak skutečně učinilo, zachovalo by se jako správný hospodář? Sportino chtělo navázat na parkúrovou tradici jezdeckých soutěží v tomto areálu.

„Nabídnutá cena je nízká, ale neprovozovali bychom zde výnosnou činnost. Děláme sport pro děti a mládež a rádi bychom se tomu věnovali i v budoucnu," podotkla v dubnu Zuzana Matušková.

Město nakonec tomuto návrhu nevyhovělo, lukrativní pozemky blízko centra si ponechá ve svém vlastnictví a bude je i nadále pronajímat.