Jednou z nejčastějších odpovědí byly veřejné toalety. Jejich absence mnohé z nich trápila. V brzké budoucnosti by se to však mohlo změnit.

V prosinci minulého roku totiž město od Českých drah odkoupilo objekt bývalých veřejných WC a váhy v blízkosti vlakového nádraží. Jakmile Hradci připadlo vlastnictví, jeho vedení se ihned začalo zajímat o to, zda na případnou renovaci nepůjde získat dotaci.

Městské vedení nakonec bylo úspěšné a bude moci čerpat z podprogramu s názvem Cestování dostupné všem. Ten se zaměřuje na podporu sociálního cestovního ruchu a spadá pod Ministerstvo pro místní rozvoj.

Momentálně se připravují všechny náležitosti žádosti pro poskytnutí dotace. „Mezi cíle tohoto podprogramu lze řadit vybudování nebo rekonstrukce hygienického zázemí pro pěší, cyklisty a handicapované turisty. Spoluúčast příjemce dotace je minimálně padesát procent z celkových uznatelných nákladů akce," vysvětlovala hradecká tisková mluvčí Jitka Celtová a ještě pokračovala:

„Naším záměrem je rekonstrukce a zprovoznění objektu bývalých veřejných WC ve frekventované lokalitě u vlakového nádraží v Hradci nad Moravicí, tedy na jedné z důležitých turistických tras v regionu."