Stavení práce se totiž přesunou na Opavskou ulici, tedy na hlavní tah napříč městem. Provoz by měl být v úsecích zasažených stavbou svedený do jednoho jízdního pruhu a řízen semafory.

„S ohledem na značný provoz na této komunikaci je třeba počítat s určitými dopravními komplikacemi uvnitř města a se zpomalením dopravy,“ upozornila tisková mluvčí radnice v Hradci nadMoravicí Jitka Kotačková.

Jedna z nejdůležitějších částí budovaného systému je kromě položení dvaadvaceti kilometrů potrubí také stavba mechanicko- biologické čistírny odpadních vod. Ta se nachází na okraji Branky ve směru na Opavu.

„Čistírna odpadních vod je již téměř dokončená a momentálně probíhá montáž technologií. Současně se dokončuje jímka a sběrná nádrž pro síran,“ popsala stavbu Kotačková. Jak doplnila, před dokončením je také provozní budova, kde bude kancelář a sociální zázemí pro pracovníky a obsluhu.

Veškeré práce na stavbě kanalizačního systému by měly být dokončeny do konce března příštího roku. Poté začne roční zkušební provoz.