Soutěž má samozřejmě svá pravidla a podílí se na ní také Deník. Děti musí sesbírat celkem devět částí erbu. Naleznou je v následujících vydáních Opavského a hlučínského Deníku: čtvrtek 14. března, pondělí 18. března, čtvrtek 21. března, pondělí 25. března, čtvrtek 28. března, čtvrtek 4. dubna, pondělí 8. dubna, pondělí 15. dubna a čtvrtek 18. dubna. V další části soutěže budou těmito částmi erbu zdobit hrad, který je třeba odevzdat do 25. dubna v naší redakci.

A co na třicet vyvolených dětí vlastně čeká? Výherci získají speciální balíček, který obsahuje návštěvu keramické dílny v Davidově mlýně v Kružberku, kde si každé dítě může ozdobit vybraný výrobek. V areálu Davidova mlýna je dále na programu návštěva lanového centra Vodníkův ráj. Na děti čeká také drobný dárek a malé občerstvení.

Přihlášky do soutěže je možno zasílat do středy 20. března na tento e-mail: petra.vavrickova@denik.cz. Vítězové budou vyhlášeni na Dětském dni společnosti Smurfit Kappa, který se koná 1. června.

Bližší instrukce školky obdrží v elektronické podobě. Na vítězné hrady se během května můžete přijít podívat na zámek v Hradci nad Moravicí. Uskuteční se zde zajímavá výstava, jejíž součástí se stanou právě vyzdobené hrady dětí. Společnost Smurfit Kappa patří k předním světovým výrobcům papírových obalů a má 41 000 zaměstnanců v přibližně 350 výrobních pobočkách ve 32 zemích.

Petr Dušek