Odborníci uvedli, že na poli u kylešovického splavu se skutečně našly larvy, nicméně pouze ojediněle. Lokalita však nebyla hodnocena jako závažná z hlediska přemnožení komárů. Redakci to potvrdila ředitelka Krajské hygienické stanice v Ostravě Helena Šebáková.

Jak poté potvrdil krajský hygienik Radim Mudra, na území okresu Opava bylo zakresleno 11 lokalit s rozlevy vody po povodních. „Všechny lokality byly prozkoumány parazitology, zda se v nich nalézají larvy komárů či nikoliv. V závěrečné zprávě byly doporučeny dvě lokality k aplikaci prostorového insekticidu.

A to lokalita Hradec nad Moravicí, konkrétně pozemek u křižovatky Žimrovice, a lokalita Mokré Lazce–Chmelisko,“ řekl Mudra.

Lokalita Malé Hoštice byla podle něj doporučena k aplikaci přípravku Vecto-Bac. Nutno podotknout, že proběhla už uplynulou sobotu. „Aplikace prostorového insekticidu AquaKothrine je plánována na dnešní den, pokud nebude pršet,“ řekl včera Mudra.

Jak zdůraznil, v ostatních lokalitách byly larvy nalezeny ve velmi malých počtech, či nikoliv. „Celkově doporučujeme v ostatních lokalitách repelenty k osobní ochraně, síta do oken a odpařovací insekticidy do zásuvky. Zejména na noční dobu v ložnicích,“ upřesnil.