„Rád bych plynule navázal na práci své předchůdkyně, ale mám i vlastní představy, které bych chtěl realizovat. Hlavním cílem je zajistit péči v celém rozsahu interních oborů a některé z nich vyzvednout. Na mysli mám dva až tři obory, takové vlajkové lodi interních oborů v opavské nemocnici.

Nejdříve musím lépe poznat zdejší lékaře a jejich schopnosti, potom uvidíme,“ nastiňuje šéf interního primariátu Slezské nemocnice Bořek Lačňák své vize a cíle.

Nedostatek internistů je bolavým místem zdravotnictví v celé republice. Nový primář proto k prioritám řadí i doplnění a rozšíření týmu o mladé lékaře i erudované specialisty se zájmem o nemocniční medicínu. To zase vyžaduje zatraktivnění prostředí opavské interny.

Právě tento úkol bude velmi tvrdým oříškem, který bude Bořek Lačňák muset rozlousknout.

„Není třeba dělat žádnou revoluci, ale spíše šetrně vplout do problematiky a vypíchnout to nejlepší,“ dodává nový primář. Je zkušeným internistou s dvacetiletou praxí ve vnitřním lékařství a šestnáctiletou praxí v oboru kardiologie a echokardiografie dospělých.

V letech 1989 až 1992 působil jako lékař na LDN a interním oddělení Baťovy nemocnice ve Zlíně, v dalších letech pracoval v nemocnici v Olomouci a následně pak ve Šternberku, kde zastával čtyři roky funkci přednosty interního oddělení.

Od listopadu 2008 působil jako primář interního oddělení vsetínské nemocnice.