Jak potvrdil provozně technický náměstek Technických služeb Opava, s. r. o., Martin Girášek, Technické služby Opava budou provádět svoz komunálního a tříděného odpadu ve svátečních dnech 24. a 25. prosince beze změny, tedy jako v běžných pracovních dnech.

„Na Nový rok nebude prováděn žádný svoz, ten se přesouvá na 2. ledna. Sběrné místo na ulici Přemyslovců v Jaktaři bude na Štědrý den uzavřeno.

V sobotu 26. prosince budou uzavřena všechna sběrná místa v Opavě,“ uvedl s tím, že mezi svátky budou otevřena sběrná místa podle zimní otevírací doby, tedy 29. prosince na Bílovecké ulici, 30. prosince na Hálkově ulici a 31. prosince na ulici Přemyslovců.

„Po svátcích je první termín otevření všech sběrných dvorů v sobotu 2. ledna,“ podotkl Girášek a vysvětlil také prodej parkovacích karet. „Na Silvestra bude prodej parkovacích karet pro zónu placeného stání uzavřen, následný prodej bude zahájen 2. ledna,“ řekl.

Nezapomněl se vyjádřit ani k provozní době městského hřbitova. „Provozní doba na Městském hřbitově v Opavě bude o vánočních svátcích rozšířena. Hřbitov bude otevřen na Štědrý den od 8 do 18 hodin, 25. a 26. prosince od 8 do 19 hodin.

Správa hřbitova bude otevřena dne 23. prosince a ve dnech 28. - 31. prosince od 6 do 12 hodin,“ sdělil. „Veškeré tyto a další informace týkající se provozních dob v zařízeních ve správě Technických služeb Opava, s.r.o., naleznete na našich webových stránkách www.tsosro.cz,“ uzavřel Girášek.