Dobrou zprávou je, že kvůli návštěvě prezidenta neubudou peníze z obecní pokladny.

„Na příjezd prezidenta se připravujeme. V plánu je setkání s lidmi ve zdejším penzionu, kde bude prostor pro dotazy lidí. Prezidentská návštěva určitě zvedne prestiž obce,“ uvedla tamní starostka Helena Rašová a dodala, že obec vůbec nic neplatí. Co se týká samotných obyvatel, názory na prezidentovu návštěvu se různí.

Jedni mají v plánu se setkání účastnit, jiné to nechává naprosto chladnými.

„V obci se na příjezd prezidenta připravujeme, seká se tráva, uklízí se, prostě běžná údržba vesnice. Nejvíc napilno budou mít v penzionu, kde se to vesměs odehrává. Ještě nevím, jestli se přijdu podívat, jestli se mi to nebude krýt s prací. Měl by tady být v úterý 15. května a měl by se sejít mimo jiné i s firmami, které zaměstnávají lidi z Jakartovic a okolí,“ řekl naší redakci jeden obyvatel Jakub Kotrs s tím, že se mluví o tom, že by měl prezident v Jakartovicích dokonce přespat.

„Proč si vybral Jakartovice? Netuším, ale je to možná tím, že Jakartovice jsou největší obcí na severní Moravě,“ dodal. Na setkání s prezidentem se pak chystá Táňa Burdová, která v Jakartovicích žila 28 let.

„Teď už tam dva roky nežiji, ale vím o tom, dcera tam chodí do školky. Přijedu se podívat,“ nechala se slyšet Táňa Burdová.

Jak ještě zmínila, rodiče dostali instrukce ze školky, ať nechají v ten den volná parkovací místa. Nadšení některých obyvatel Jakartovic pak nesdílí Karel Balcar.

„Obec se chystá. Tak jako na státní návštěvu. Seká se tráva, uklízí se. Nejsem příznivcem pana prezidenta, ale samozřejmě ho respektuji. Nicméně mě jeho návštěva nechává chladným. Pro některé lidi to samozřejmě bude zážitek. Bude to velká sláva, otázkou však je, jestli to k něčemu bude,“ řekl.