Podstatná část zůstala na svém místě a kolem ní vznikla klidová zóna, doplněná lavičkami. Torzo se navíc stalo základem projektu Stromogalerie, který zpracovali žáci několika opavských škol – konkrétně z oboru Tvorba hraček a herních předmětů SŠPU, učni SOU stavební a děti z Mateřské školy Mnišská. Výsledkem jsou atraktivní prvky, které se jim podařilo vyrobit i umístit a Stromogalerie má za sebou slavnostní vernisáž.

„Chci poděkovat všem, kteří na projektu pracovali a podíleli se na zkrášlení tohoto místa v areálu Slezské nemocnice,” uvedl na vernisáži ředitel Slezské nemocnice Karel Siebert a uznáním z výsledku se netajil ani pozvaný náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jaroslav Kania.

Noční pohled.
Rodinný dům je optickým klamem. Kolemjdoucí nevěří, že je uvnitř tak veliký

„To, jak tento padlý strom znovu obrazil, podle mne ukazuje, že byť onemocnění bývají vážná, tak nemocnice je schopna nemocné znovu postavit na nohy. Děkuji dětem i studentům za to, co vytvořili,” shrnul závěrem svého projevu. význam akce.

Uznání společného barevného díla ocenili i ředitel opavské umělecké průmyslovky Vítězslav Doleží a jeho zástupce pro umělecké obory, akademický malíř Lubomír Anlauf. Děti z mateřinky Mnišská se do vernisáže zapojily hudebně-pohybovým vystoupením s přiléhavým názvem Ptačí besídka a následně pak všichni přítomní naplnili budky ve Stromogalerii ptačím krmivem.