Přesto, že se sdružení Za Opavu pokoušelo přesvědčit zastupitele, aby odročili hlasování o záměru směny pozemků mezi městem a kolkovou Zemskou správcovskou, a. s., návrh usnesení byl nakonec schválen. Argument sdružení byl jasný. „V tuto chvíli není nikdo schopen říct, jak bude zábavní středisko Opava Plaza vypadat,“ sdělil Dalibor Halátek ze sdružení. Z toho důvodu jeho členové obesílali jednotlivé zastupitele, kde je na tento fakt upozorňují.

Přes tuto snahu byl návrh usnesení schválen. Před samotným hlasováním náměstek primátora Pavel Mališ představil vizualizaci, kterou ještě společnost Plaza nezveřejnila. Ta ale nemůže představovat to, co na ploše bývalé městské tržnice vyroste. Aktuální projekt nepodpořili památkáři, protože nepočítal s budovou bývalé textilní továrny a navíc je soubor budov a pozemků areálu stále předmětem řízení o prohlášení za památku. Vizualizace ukázala, že na dolním dvoře pivovaru má vyrůst parkovací dům.

„Parkovací dům o kapacitě šesti set míst může výrazně pomoct dopravní situaci v Opavě,“ řekl na jednání zastupitelstva Mališ. Na adresu jím představovaného projektu však podotkl, že se jeho podoba změnit může. „Pokud bude bývalá textilní továrna se shedovou střechou prohlášena za památku, budou se tomu muset projektanti Plazy přizpůsobit,“ dodal. Zastupitelka Pavla Brady (Chcete změnu, volte mladé) vznesla v souvislosti s prostorem tržnice dotaz, týkajicí se jednoho z objektů tržnice, ve kterém se v minulosti nacházelo koupelnové studio. Pavla Brady se pozastavovala nad tím, že ačkoli byl objekt součástí smlouvy o smlouvě budoucí, před týdnem byl schválen demoliční výměr, a to i přesto, že ještě nepadlo územní rozhodnutí.

Na její otázku však primátor Zbyněk Stanjura přesně odpovědět neuměl. „Musel bych tu věc mít před sebou. V tuto chvíli nejsem schopen reagovat,“ sdělil primátor zastupitelce. Město by mohlo díky směnámzískat také větší část ulice U Fortny, která je v současné době ve vlastnictví Kamila Kolka. Jestli ale skutečně ke směnám dojde, rozhodnou zastupitelé pravděpodobně na příštím zasedání.