V sobotu 18. srpna to bude Jezdecký den a 1. a 2. září Mistrovství České republiky ve formanských jízdách a kvalifikace na mistrovství Evropy v ovladatelnosti a těžkém tahu. Jezdecký oddíl a současně i jezdecký areál pro parkúrové soutěže s veškerým zázemím vybudovalo tehdejší JZD Hradec nad Moravicí v roce 1977. V současné době patří jezdecký areál v Hradci nad Moravicí mezi nejkrásnější nejen v Moravskoslezském kraji, ale v celé České republice. Nachází se na úpatí masivu Hanuše s výhledem na dominantu města - Státní zámek Hradec nad Moravicí.

Jezdecký klub Hradec nad Moravicí, pod vedením Josefa Živníčka, se specializuje na výcvik a trénink sportovních a dostihových koní, ustájení koní a každoročně pořádá pět skokových závodů. Letošní Hradecké skokové derby s přehlídkou plemen koní dalších chovatelů bude již v pořadí desáté. Jezdecký klub připravuje v současné době také koně dostihové, kde během posledních třech let dosáhl úspěchů v Meranu (Itálie), Vídni (Rakousko) a Bratislavě (Slovenská republika). Účast na tuzemských dostihových soutěžích je pravidelná.

Na jaře letošního roku, u příležitosti narození hřebečka Grasso, vyhlásil Jezdecký klub Hradec nad Moravicí výtvarnou soutěž pro děti a mládež na téma výtvarné zpracování koně či námětu souvisejícího s jezdeckým sportem, kůň ve volné přírodě, dovádějící hříbata a další náměty dle fantazie dětí. V sobotu 18. srpna 2007, v rámci programu Hradeckého skokového derby, proběhne v 15.30 před tribunou závodiště slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen mladým výtvarníkům. Současně je připravena ve společenském sále 1. Hradecké zemědělské, a. s., výstavka všech prací, takže se přijďte podívat na výtvarné zpracování koní očima dětí.

„Další akcí, kterou připravujeme, je mistrovství ČR ve formanských jízdách a kvalifikace na mistrovství Evropy v ovladatelnosti a těžkém tahu, které proběhnou 1. a 2. září v areálu Jezdeckého klubu v Hradci nad Moravicí. Návštěvníci můžou současně zhlédnout přehlídku nejúspěšnějších koní ČR plemen – Slezský norik, Norik a Česko-moravský belgik,“ přiblížil předseda jezdeckého klubu Josef Živníček.