Mnohonásobný rekordman se 18. ročníku zúčastnil se skutečně kuriózním záměrem a štěstí ho ani tentokrát neopustilo. Bylo při něm, když žongloval a dribloval se všemi míči i s třinácti dalšími rekvizitami, které při soutěžích a vystoupeních používá.

Vytvořil přitom nové rekordy s rubikovou kostkou, s hokejovým pukem a dokonce i s antiperlí. Festivalová vystoupení se odehrávala za poměrně špatného počasí venku u pelhřimovského Kauflandu.

Ve středu před diváky nepřetržitě žongloval a dribloval šest, ve čtvrtek osm a v pátek čtyři hodiny. Takový zátah však nebyl jednoduchý a ostřílený borec si pro jeho splnění musel sáhnout až na dno sil.

„Nejhorší pro mě byla noc ze čtvrtka na pátek, protože jsem byl tak vyčerpaný, že jsem nedokázal usnout. Ráno jsem se naštěstí vzchopil a maraton jsem dotáhl do úspěšného konce. Hodně nepříjemné bylo chladno, které festival provázelo,“ konstatuje Jiří Kremser.

Po skončeném vystoupení ho zahřál hlavně pocit, že jako správný chlap dokázal to, co si předsevzal. Hlučín může být na svého rodáka právem hrdý.