Redakce ve čtvrtek dopoledne vyrazila na cesty, aby zjistila, jak komplikovaný je v těchto dnech průjezd regionem. Vyjíždělo se z Opavy.

První dopravní omezení se však vyskytlo před Novými Sedlicemi. Kousek za nimi pak redakci zpomalila výstavba silnice I/11 směrem na Ostravu, kde se tvořily kolony. Přes Háj ve Slezsku pak redakce dojela do Dolního Benešova, kde museli řidiči v jednom z pruhů projíždět o něco opatrněji.

Důvodem byly v tomto případě opravy kanálů. Hlučín byl pak průjezdný bez potíží. Zpáteční cesta vedla přes Kravaře, které jsou stále rozkopané kvůli výstavbě okružní křižovatky.

Už před samotnými Kravařemi se tvořily kolony aut. Provoz byl totiž v tomto úseku řízen semafory. I v těchto místech tedy musejí řidiči počítat s menším zpožděním.

Naše poslední trasa vedla přes věčně zatopený podjezd v Kylešovicích, který po měsíci urgování začal konečně někdo řešit. Provoz v těchto místech je částečně omezen. Tentokrát nejsou důvodem záplavy, ale dlouho očekávané řešení v podobě vybudované strouhy, která by měla vodu odvádět.

Lucie Orbanová, Veronika Schindlerová