Občané obcí Služovice a Vrbka se řídí heslem „Kdo se postí, ať je milosrdný“. Každoročně proto sbírají právě v postním čase trvanlivé potraviny a sanitu pro klienty Chráněného a podporovaného bydlení pro duševně nemocné. Postní sbírku pořádá občanské sdružení Služovice a Vrbka ve spolupráci s radnicí. Ve čtvrtek 4. dubna předal předal předseda Občanského sdružení Služovice a Vrbka Tomáš Barč vedoucí tohoto chráněného a podporovaného bydlení Kateřině Víchové pětatřicet tašek, plných nasbíraných trvanlivých potravin.

„Potraviny s dlouhou trvanlivostí vždy uskladníme a postupně pak celý rok rozdáváme těm klientům, kteří musejí vyjít jen z životního minima a velmi často již koncem měsíce skutečně nemají peníze ani na malý nákup. Jsme za ně lidem velmi vděční," děkuje Kateřina Víchová organizátorům sbírky a všem dárcům.

Klienti Chráněného a podporovaného bydlení pro duševně nemocné jsou z důvodu svého handicapu často ve špatné finanční situaci a každá pomoc pro ně znamená hodně. Většinou musejí vyjít jen ze svých invalidních důchodů, což u některých představuje měsíčně částku jen 4470 korun.

Sbírku pro klienty tohoto střediska Charity Opava pořádá občanské sdružení Služovice a Vrbka vždy v postní době. „ Letos byla kratší. Naši občané mě proto sami už dopředu upozorňovali, ať sbírku vyhlásím co nejdříve, aby se stihlo nasbírat co nejvíce zboží,“ dodává jeho předseda Tomáš Barč.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT:

Pět návrhů na využití Bredy je hotovo a už míří do finále

Zahájení rekonstrukce bývalého obchodního domu Breda v Opavě. 31. května 2023 | Video: Veronika Bernardová