Podobně jako při loňském premiérovém ročníku i v tomto roce lidé ochotně přispívali na dobrou věc. Jenom v naší redakci se povedlo nashromáždit několik desítek kabelek a kravat. Všechno se bude během pátečního odpoledne prodávat v OC Breda a s tzv. VIP kusy proběhne dražba, která má začátek stanoven na 19. hodinu.

Dražili jsme také trojici kravat osobností sportovního světa. Své vázanky poskytli trenér BK Opava Petr Czudek, útočník pražské Sparty David Lafata a kouč české fotbalové reprezentace Pavel Vrba.

V Bredě nebude chybět ani hlavní tvář celé akce, česká Miss Earth 2015 Karolína Mališová, s níž se pokusíme vydražit její kabelku značky Valentino, kterou dostala od své maminky na dovolené v Itálii.

Výtěžek z dražby bude předán rodině Matyáše Tazbirka, který se odmala musí vypořádávat s následky dětské mozkové obrny. Vybrané peníze poputují na KlimTherapy, což je speciální typ terapie v klimkovických lázních.

V loňském roce se na mentálně postižená dvojčata ze Slezské Ostravy podařilo vybrat 55 tisíc korun a všichni doufáme, že také letos bychom se mohli dostat na podobnou částku. Na závěr je ještě třeba uvést, že veletrh se uskuteční v rámci třetích narozenin OC Breda.

V průběhu pátku i následujícího víkendu čeká návštěvníky bohatý program.

Do kabelkového a kravatového veletrhu Deníku se zapojili také basketbalisté BK Opava.

Do kabelkového a kravatového veletrhu Deníku se zapojili také basketbalisté BK Opava. foto: DENÍK / Roman Brhel

Autogramiáda na Kabelkovém veletrhu

Do tohoto charitativního projektu jsou zapojeni mimo jiné také opavští basketbalisté. Nejen, že sami věnovali své kravaty, budou se také podepisovat na nových kartách vytvořených pro letošní sezonu.

Fanoušci se mohou od 17 hodin těšit na Jakuba Šiřinu, Petra Czudka, Viktora Cveka, Rostislava Dragouna, Kryštofa Vlčka, Filipa Zbránka, Martina Gniadka a Petra Kivorchiana. Společnost jim bude dělat vítěz Velké pardubické, štěpánkovický žokej Marek Stromský.

„Jsme velmi potěšeni, že sportovci podpořili naši akci a někteří z nich dorazí i na autogramiádu. Kromě podpisů budeme mít za symbolické ceny v prodeji i kravaty," řekla za Deník jedna z hlavních pořadatelek akce Veronika Königová.

Vedle basketbalistů a Marka Stromského věnovali své kravaty do prodeje také fotbalista Lumír Sedláček, sportovní ředitel Slovanu Liberec Jan Nezmar, který poslal i klubovou kravatu Slovanu.

Sběrné místo bylo vytvořeno také v opavské kavárně Ps Café.

Sběrné místo bylo vytvořeno také v opavské kavárně Ps Café. foto: DENÍK / František Géla

Stále můžete přispívat

Lidé na sběrná místa chodili skutečně v hojném počtu. Týkalo se to i naší redakce, kam především dámy nosily své kabelky. Některé byly skutečně obzvlášť štědré. Jedna dárkyně přispěla zhruba pětadvaceti kabelkami a poté dokonce slíbila, že ještě přinese další.

Několik kusů neváhala donést třeba i Alžběta Bjalková. Jí podobných by se napříč celým opavským okresem našlo hned několik. Pokud stále disponujete kabelkou či kravatou, neváhejte a přijďte. Až do čtvrtečního odpoledne totiž budou sběrná místa otevřena, pak je objedeme a svezeme do obchodního centra Breda, kde se v odpoledních hodinách budou prodávat.

Nejnovější přírůstky jsou od manželů Stromských

Do naší redakce doputovala celá řada zajímavých příspěvků. Ty úplně poslední pochází od manželů Stromských. Jana věnovala svou kabelku, kdežto Marek, jenž na Nikasovi nedávno vyhrál Velkou pardubickou a pobláznil celé Štěpánkovice, přispěl kravatou.

Zejména vázanka žokeje, který se vítězstvím v Pardubicích stal nesmrtelným, je jedním z nejvýraznějších úlovků z poslední doby.

Pokud jsme obdrželi kabelku, měl u ní být také krátký příběh, který se s ní pojí. Například o tom, jak ji dotyčná získala a podobně. Tato zpráva se pak doplnila o vzkaz následujícímu majiteli. I když u kravat tato povinnost vyžadována nebyla, nakonec jsme pár zajímavých příběhů obdrželi.

S jedním z nich přišel současný trenér opavských basketbalistů Petr Czudek, jenž do dražby věnoval vázanku, kterou mu vlastnoručně vyrobila manželka bývalého primátora Jana Mrázka Marcela. „Naše rodiny se dobře znají. Při dvou vyhlášeních ankety o nejlepšího sportovce okresu jsem ji měl na sobě a vždycky mi přinesla úspěch," líčila basketbalová legenda z Opavy.

Ruku k dílu přidal také manažer BK Opava Dušan Štenička, jenž věnoval kravatu s logem České basketbalové federace. Byť už opavský dres neobléká, po duelu s Prostějovem daroval vázanku a kabelku Petr Dokoupil. Přislíben máme i příspěvek od dalšího exopavského křídelníka Ladislava Sokolovského.

Kabelky a kravaty lidé nosili také do Cukrárničky Hany Marethové ve Vítkově.

Kabelky a kravaty lidé nosili také do Cukrárničky Hany Marethové ve Vítkově. foto: DENÍK / Petra Kyzková