Dá se říci, že takovým předskokanem Kabelkového veletrhu je internetová dražba zajímavých relikvií. Ve hře bylo dokonce mistrovského tričko basketbalového trenéra Petra Czudka, který po zisku zlaté medaile v euforii rozerval. Úspěšný kouč dokonce veletrh zahájil a Dominikovi přinesl za klub malý dárek. „Jsem rád, že jsme se mohli této akce aktivně zúčastnit a Dominika podpořit,“ řekl Petr Czudek. Úřadující mistr do dražby věnoval i podepsaný míč a dres Radovana Kouřila.

Samotný veletrh, jehož náplni byl prodej kabelek odstartovala moderátorka Monika Dudová, jejíž hlas byl ozdobou celé akce. Zájem o kabelky byl velký. „Na kabelkový veletrh Deníku chodím pravidelně. Nechyběla jsem ani na svatebním veletrhu. Jsem ráda, že ty noviny pomáhají,“ řekla Jana Petrovská, jenž koupila kabelky za 200 korun, do kasičky ale vhodila o sto korunu více.

Během pátečního podvečeru se neprodávaly jen kabelky. Zpestřením byla tombola i taneční vystoupení. Konečná částka přinesla milé překvapení. „Jsme maximálně spokojeni. Částka je krásná,“ byla spokojená Veronika Königová z Deníku, která je každoročně stěžejním důstojníkem celého veletrhu. „Sama bych to ale nezvládla, velký díky patří všem, kteří se do organizace veletrhu zapojili,“ doplnila jedním dechem.

Radost byla také na straně Dominika Moravce. „Děkujeme za pomoc. Částka je krásná, určitě nám moc pomůže,“ svěřila se Dominikova maminka. Jen pro zajímavost, měsíční rehabilitace pro Dominika stojí 38 000 korun.