Aukce se koná v rámci dalšího ročníku kabelkového veletrhu. Výtěžek z něj poputuje na pomoc Jakubovi Bačkovskému z Budišova nad Budišovkou, který trpí svalovou dystrofií.

Kromě výše zmíněných osobností se zapojili i mnozí další. Jedním z nich je třeba hokejový útočník NHL Radek Faksa, který v současné době hraje za tým Dallas Stars. Ten daroval kravatu, kterou dostal k reprezentaci na světovém poháru.

Manželka Tomáše Rosického Radka věnovala do dražby svůj klobouk. Nové budoucí majitelce nezapomněla připojit ani milý vzkaz. Získat ale mohou lidé v dražbě ještě třeba kravatu bývalého obránce pražské Slavie Luboše Kozla, která byla vyrobena speciálně k utkání mezi Slavií Praha a Schalke 04, dále fotbalisty Stanislava Vlčka nebo manžela Dany Morávkové – klavíristy a skladatele Petra Maláska.

Své místo má v aukci ale i zbrusu nová kabelka značky Elega, kterou věnoval opavský butik La Gabriella anebo kabelka z butiku Samsara, který sídlí v opavské Bredě. Podobně jako v minulých letech se do dražby zapojila také manželka kapitána pražské Sparty Davida Lafaty – Kamila Lafatová. Její kabelka je v tuto chvíli již na cestě, na internetových stránkách se objeví v nejbližších dnech.

Dražba bude ukončena ve čtvrtek 23. listopadu ve 23.55.

Kabelkový veletrh Deníku v opavském Obchodním centru Breda & Weinstein.
Kabelkový veletrh v Opavě: na Matyáška se vybralo více než třicet tisíc
Opavský a Hlučínský Deník během pátečního odpoledne a večera uspořádal už druhý ročník Kabelkového veletrhu. Celkově se vybralo 26 590 korun.
Na malou Emmičku se vybralo více než šestadvacet tisíc korun

Kabelkový veletrh se uskuteční v pátek 24. listopadu od 15 hodin v opavské Bredě. Zájemci mohou stále nosit kabelky na sběrná místa: Redakce Opavského a hlučínského deníku, Redakce Bruntálského a krnovského deníku, OC Breda a Weinstein, Budova Městského úřadu Bolatice, Power Plate studio Opava, Restaurace na Kurtech, Bavaria Fitness, P.S: Café, Fotbalový stadion Slezského FC Opava, Restaurace u Sněhurky Štěpánkovice, Městský úřad Budišov nad Budišovkou.

Dražba

Systém je jednoduchý. Zájemce napíše částku na e-mailovou adresu: radek.hlavjenka@denik.cz, a to včetně jména, příjmení, adresy a telefonního čísla. (na webu bude zobrazeno pouze jméno, první písmeno příjmení a město – např. Josef N., Opava). Aktuální stav aukce bude možno nepřetržitě sledovat na této stránce.

Aktuální stav>> kravata Radka Faksy - 901 Kč, Radek K., Pardubice
>> kravata Luboše Kozla - 1000 Kč, Herbert P., Bolatice
>> kravata Petra Maláska - 500 Kč, Patrik L., Vítkovice
>> kravata Tomáše Rosického - 1500 Kč, Herbert P., Bolatice
>> kravata Stanislava Vlčka - 1000 Kč, Daniel Č., Hlučín

>> kabelka z butiku La Gabriella - 1700 Kč, Petra K., Vítkov
>> kabelka z butiku Samsara - 500 Kč, Monika T., Budišov nad Budišovkou
>> kabelka Karolíny Mališové - 1000 Kč, Herbert P., Bolatice
>> kabelka Dany Morávkové - 2010 Kč, Andrea P., Svobodné Heřmanice
>> klobouk Radky Rosické - 300 Kč, Veronika K., Chlebičov