Malinkatou kabelku jednou náhodou zahlédla ve výloze second handu a zalíbila se jí. Když poté zjistila, že stojí padesát korun, bylo rozhodnuto a už si ji spokojeně odnášela z obchodu domů. A i přesto, že se jí kabelka nehodila ani barevně ani velikostně, měla z uloveného kousku obrovskou radost.

„V tu chvíli jsem si řekla: No, nekup to za tu cenu!", směje se tmavovláska.

Od té doby jí však kabelka ležela ve skříni a čekala na svou příležitost. Té se nedočkala. „Na to, abych si ji vzala do práce, byla moc malá a na to, abych si ji vzala na večírek vlastně taky," popisuje Vendula.

Jednou už se kabelka skoro své premiéry dočkala. Vendula před večírkem do kabelky napěchovala telefon a peněženku, ale poté ji manžel při odchodu poprosil, aby mu vzala i jeho věci. „V tu chvíli jsem malou kabelku zase vrátila do skříně a vzala si jinou," vzpomíná Vendula na jedinou situaci, kdy se pokusila kabelku vytáhnout ven.

Pak si kladla otázku, proč si tašku vlastně pořizovala, a pak přišla výzva o charitativním sběru kabelek a měla jasno. „Tehdy jsem ji koupila, abych ji dnes mohla darovat a pomohla tak získat finance na léčbu dvojčátek," dodává usměvavá Vendula závěrem.

Vendulinu kabelku, a nejen tu, si můžete přijít vydražit v pátek 10. října v ostravské ČEZ aréně a přispět tak šestiletým dvojčatům na léčbu.