Například pro starostu Brumovic Františka Kuču se stalo milou tradicí, že Silvestra tráví v sále Kulturního domu v Brumovicích, kde se sejdou občané a společně tráví poslední den v roce.

To starosta Ludgeřovic Daniel Havlík se chystá oslavit Silvestra doma v klidu a v kruhu nejbližší rodiny. „S manželkou, dětmi, případně s nejbližšími přáteli. Vzhledem k tomu, že si vzruchu užívám po celý rok až dost, pevně věřím, že alespoň ten Silvestr bude klidný,“ uvedl starosta.

Bolatický starosta Herbert Pavera, jak zmínil, Silvestra nijak zvláštně neslaví a nikdy ani neslavil. „Možná jen kdysi dávno, když jsem měl osmnáct devatenáct let, tak jsem ho s kamarády slavil. Není totiž pro mne žádným významným dnem. Nemám důvod ani se s ničím loučit, ani nic nového vítat.

Večer trávím již pětadvacet let v rodinném kruhu s manželkou a dětmi. O půlnoci přijdou rodiče manželky a všichni si společně připijeme a popřejeme. Různých oslav během roku mám dostatek, k zatančení si využívám plesové sezony,“ řekl Herbert Pavera.

V takřka rodinné atmosféře s nejbližšími přáteli dnes Silvestra oslaví starosta Dolních Životic Jaroslav Vaněk. Svůj program pak obohatí o půlnoci malou procházkou před domem a poblahopřáním s nejbližšími sousedy.

A kde bude trávit dnešní večer starosta Rohova Daniel Procházka? „Letošního Silvestra budu já a celá moje rodina trávit tak jako loni ve společnosti našeho zahrádkářského spolku, neboť jsem jejím členem. Loňský Silvestr byl opravdu povedený a já pevně věřím, že to letos nebude jinak. Moc se těším, protože jsme velmi dobrá parta, která dokáže držet pohromadě, společně pracovat, ale také se bavit a radovat,“ prozradil starosta.

Sudický starosta Petr Halfar bývá poslední roky na Silvestra přes den doma s rodinou. „Sledujeme televizi, odpoledne podle počasí vyrazíme za nějakým sportem, jako je například bruslení nebo procházka. K večeru nás pak čeká poslední mše svatá. Večer chodíme s manželkou na společný silvestrovský večer do sálu restaurace Zlatý džbán, kde se společně s přáteli bavíme a vítáme Nový rok,“ podotkl starosta.